Sıkça Sorulan Sorular

 • 18 yaşından küçüğüm vize alabilir miyim?

  18 yaşından küçük olanlar 1.derece aile bireylerinden biriyle (anne veya baba) seyahat etmeyecekse vize alamaz. Okul gezisiyle katılım olduğu takdirde 18 yaşından küçükler vize alabilir. Bunun için okuldan seyahat ile ilgili antetli kağıda yazılmış yazı ve öğrenciden sorumlu öğretmenin kimlik belgeleri ile birlikte başvuru yapılarak Dubai vizesi alınmaktadır.

  Hits :  1001
 • 29 günlük kalış süremi aştığım takdirde ne olur?

  Yolcu Dubai’ye giriş yaptığı tarihten itibaren 29 (yirmi dokuz) gün içinde ülkeden çıkış yapmak zorundadır.Vize süresinin dolmasına karşın yolcunun Dubai/BAE ‘den çıkış yapmaması durumunda Birtek Turizm Seyahat Acentası Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu tarafından yolcu başına 3.000 USD cezaya çaptırılacak olup,rücu eden bu ceza Birtek Turizm Seyahat Acentası tarafından yolcudan yada firmadan tahsil edilecektir

  Hits :  1057
 • Başvuru saati var mıdır?

  Başvurular gün içerisinde 09:00 ile 16:00 saatleri arasında alınmaktadır.16:00’dan sonra yapılacak başvurular ertesi gün işleme alınacaktır.

  Hits :  1041
 • BEA (Birleşik Arap Emirlikleri) Vizesi Nerelerde Geçerlidir?

  BEA (Birleşik Arap Emirlikleri) Vizesi ; Tüm Birleşik Arap Emirliklerinde (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, Umm al-Quwain) 'de geçerlidir.

  Hits :  1048
 • BEA (Birleşik Arap Emirlikleri) vizesinin geçerlilik süresi ne kadardır?

  Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerlidir.Bu süre içinde 29 gün kalış izni vardır.

  Hits :  1017
 • Belirli bir havayolu ile uçma zorunluluğu varmıdır?

  Hayır istediğiniz havayolu şirketinden biletinizi alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz  acentamız uçak bileti konusundada siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

  Hits :  1170
 • Dubai için alınan kaç çeşit vize vardır?

  Turistik ve transit olacak şekilde 2 çeşit vize vardır.Dubai’ye turistik amaçlı ziyaretleriniz için tek girişli 29 günlük vize verilir.Diğer bir vize ise transit vize olup 96 saat geçerlidir.Transit vize aktarmalı uçuşlarda ve terminal değiştirirken gerekmektedir.

  Hits :  1328
 • Dubai vizem pasaportuma işlenecek mi?

  Dubai vizesi elektronik ortamda hazırlanıp bilgisayar sistemine kaydedilmektedir.Vizeniz size mail yoluyla iletildikten sonra bir çıktısını alıp pasaportunuzun arasında muhafaza edebilirsiniz.Dubai ‘ye giriş yapmadan önce pasaport polisine pasaport ve vize evrağınızı beyan ettikten sonra ülkeye giriş yapabilirsiniz.

  Hits :  1232
 • Dubai’den geçen bir gemi turuna katıldım. Vize almam gerekli midir?

  Cruise turu yapan yolcuların ülkeye giriş yapmasa bile transit Dubai vizesi(96 saat) alması zorunludur.

  Hits :  911
 • Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?

  Ödemeyi nakit ya da banka havalesiyle yapabilirsiniz.

  Hits :  1154
 • Pasaportumda İsrail giriş-çıkış kaşem mevcut. Dubai’ye girişte sorun olur mu?

  İsrail giriş-çıkış kaşesi olan pasaportlara vize alınabilir fakat Dubai polisi ülkeye girişte kaşeyi fark ettiği takdirde yolcuyu sınır dışı edebilir. Böyle bir durum ile karşılaşılmaması için İsrail giriş-çıkış kaşesinin bulunduğu pasaportun değiştirilmesi önerilir.

  Hits :  1206
 • Türkiye’de yaşıyorum ve yabancı uyrukluyum. Dubai vizesi alabilir miyim?

  Irak,Suriye,Filistin vatandaşları kesinlikle vize alamamaktadır. Türkiye’de ikamet eden veya çalışan yabancı diğer ülke vatandaşları Dubai vizesi alabilir. Yabancı vatandaşlar, Türkiye’de ikametgah tezkeresinin geçerlilik süresinin bitimine en az 8 ay süre olma zorunluluğu vardır. Gerekli Evraklar; Pasaportun taratılmış renkli kopyası, arka fonu beyaz renkli taratılmış fotoğraf ve ikametgah tezkeresinin renkli olarak yazılı tüm sayfalarının sayfalarının taratılıp gönderilmesi gerekmektedir.

  Hits :  939
 • Vize başvuru süreci kaç gün sürer?

  Cuma ve Cumartesi günleri BAE ülkelerinin resmi tatil günleridir. Bu günler haricinde yapılan başvurular yaklaşık 48 saat içinde sonuçlanır.

  Hits :  1210
 • Vize kalış süremi (29 gün) Dubai’deyken uzatabilir miyim?

  Vize süresi bitmeden önce Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosuna başvuru yapılarak kalış süresi ek ücret karşılığında 30 gün daha uzatılabilir.

  Hits :  1083
 • Vizem çıkmadığı takdirde yatırdığım ücret iade edilir mi?

  Hayır, yatırılan ücret iade edilmez.

  Hits :  1276